top of page

Перші кроки в шьоґі

Це - покроковий план для абсолютних новачків у шьоґі. Лише орієнтир для тих, хто не знає, з чого почати.Підготовка


1. Зареєструватись на Lishogi


2. Перейти в розділ Навчання

З самого початку вам запропонують вибрати зручний стиль фігур. Щоб це зробити - потрібно натиснути на своє імʼя (профіль) зверху-справа та вибрати розділ Piece Set.

Варіантів багато, але принципово відмінні такі типи як:

  • kanji (символи, характерні для японського письма. Фактично, на фігурах написана їх повна назва. Що може стати приємним відкриттям вже потім)  • international (символи, що легко відрізняються, та навіть мають в своїй формі натяки на те, як ходить фігура)  • doubutsu (левеня і котики)
Для дорослих рекомендуємо звикати до kanji (вибраний як усталено). На початкових етапах це може бути доволі складно (для людей, не знайомих з японською), але дозволить грати на різних сайтах однаковим набором. Простіше буде грати на реальній дошці, або ж читати тематичну літературу. Як кажуть, легче вчитись аніж перевчатись.

Кілька наборів, як то Engraved_cz, мають підказки як ходить фігура поруч з kanji. Це дозволяє гравцям поступово переходити до звичайних фігур.3. Повністю пройти розділи "Introduction", "Shogi pieces", "Fundamentals" з курсу на сайті. Як ходять фігури, перетворення фігур, мат.
 

Маючи ці базові знання вже можна починати їх застосовувати.

Перші ігри і вправи (див. нижче) можна практикувати паралельно і незалежно одне від одного.
Перші ігри


Пропонуємо почати із компʼютерного опонента.

Головна сторінка Lishogi > кнопка "Play with the computer".


Верхнє меню дозволяє вибрати Standard (звичайні шогі, поле 9x9) або Minishogi (поле 5x5).


1. Зіграти партію в Minishogi.

Силу опонента залишити на 1, хоча він теж доволі сильний. Головна мета - спробувати, як ходять фігури, звикнути до їх виду, механіки гри з викладанням.


2. Зіграти партію у режимі Standard (на звичайному полі), але з форою.


Це той самий розділ Play with the computer > Standard > кнопка "From Position".Вибрати в пункті Handicap "10-piece" (компʼютер почне без 10-ти фігур, тільки з Королем та пішаками).

Внизу вибрати грати за Sente (гра чорними).


Головна мета - знову ж таки, відчути механіку гри. Яке величезне поле перетворення! Король опонента не може встигнути усуди.


3. Зіграти вдруге.

Якщо програли - залишити ту саму фору.

Якщо виграли - зменшувати фору з 10 до 8 фігур, і так далі. 

На цьому етапі вже має зʼявлятись якесь відчуття гри. Розпізнавання фігур потроху буде відходити на задній план, ставати менш свідомим.

Навіть якщо ви звикли до європейських шахів - в шьоґі дуже багато нових елементів. Тому нічого дивного, якщо доведеться програвати і адаптуватись. Головне - не забувати отримувати задоволення від гри.
Вправи
 

Джерела:

Написано базуючись на плані навчання від KillerDucky


64 перегляди0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page